Jak se nedostat na Šikmou plochu

Šikmá plocha byla vyvinuta jako pomůcka pro učitele, kteří chtějí svým žákům pomoci s orientací v praktickém životě a poskytnout jim informace a znalosti, díky nimž se zmenší riziko sklouznutí na šikmou plochu.  

Portál se zaměřuje na čtyři témata (vzdělání, práce, bydlení, finance), ve kterých je obsaženo 28 lekcí. Každá lekce řeší konkrétní situaci, do které se může mladý člověk dostat a je možné je kombinovat takovým způsobem, že vznikne ucelená hodina, připravená po použití ve vyučování.

Ze vzdělávacího semináře si jeho absolventi odnesou znalosti o obsahu portálu, způsobu práce s ním a praktické rady, jak Šikmou plochu zakomponovat do vyučování. Dále získají metodické listy pro práci s portálem, které jsou dalším zdrojem praktických návodů a inspirací pro diskuzi o těchto tématech se žáky.

V 1. pololetí školního roku proběhly dva semináře a v současné době přijímáme přihlášky na semináře, které se budou konat ve 2. pololetí. Více informací vám ráda poskytne Kristína Česálková na mailu: kristina.cesalkova@cikatarhet.cz.

 

Kristína Česálková, metodická podpora Šikmé plochy