Výlet do ZOO

V 9:45 hod jsme se skupinkou sedmi dětí a v doprovodu dobrovolnice Kristýny prošli branou pražské ZOO. Dobrodružství může začít.

Po prohlídce pavilonu tučňáků, shlédnutí lachtaní show, návštěvě ptačí části, úseku šelem a několika akrobatických kouscích na dětském hřišti konečně přišla řada na svačiny schované v batůžcích.

Velký úspěch měla také dětská ZOO, kde si děti pohladily malá kůzlata a nakrmily je granulkami z automatu.

Po obědě se k nám přidal skvělý průvodce František, zaměstnanec pražské ZOO. Všechny doučované děti rázem pobíhaly kolem Františka, se zaujetím poslouchaly jeho výklad o zvířatech v ZOO i o tom, jak žjí ve volné přírodě. Měli jsme tak jedinečnou příležitost dozvědět se "pikantnosti" ze zvířecího života, které ostatním návštěvníkům zůstávají skrýté.

K závěru hezky stráveného dne už chyběla jen ledová tříšť a několik pamětních mincí. V odpoledních hodinách jsme příjemně unavená dítka vrátily zpět rodičům.

Pro doučované děti byl dnešní den jedinečným zážitkem, odměna za jejich snažení ve škole i při doučování. A pro nás příležitostí strávit s nimi více času a tak je lépe poznat.

Fotky z výletu si prohlédněte v galerii na naší facebookové stránce.

Naše velké poděkování patří pražské pobočce programů sociální integrace Člověka v tísni za půjčení permanentek do ZOO a tomu nejlepšímu průvodci, Františkovi.